ניצחון למשרדנו: לקוח המשרד שאינו עומד בדרישות נוהל נינים (נוהל המאפשר מתן מעמד בישראל לנין ליהודי) קיבל רישיון לישיבה בישראל מטעמים הומניטריים

חוק השבות אינו מקנה מעמד בישראל לנינים ליהודים ("דור רביעי"). ראו כאן מאמר קודם שלנו בנושא. אם אינך עונה לדרישות הנוהל, קרי אתה נין ליהודי אך ביקשת להעתיק את חייך לישראל לאחר שמלאו לך 18 שנים או שהוריך לא עלו, או עלו וירדו מישראל – אין לך זכות קנויה למעמד בישראל, משרד הפנים יסרב את הבקשה וידרוש ממך לעזוב את הארץ.

אלא שהחלטת משרד הפנים איננה תמיד סוף פסוק. לפני כחצי שנה פנתה למשרדנו משפחה של עולים שנקלעו לבעיה. מסיבות שונות במשך שנים רבות נמנע מאלכסיי (נכד ליהודי) ואשתו טטיאנה לעלות לארץ מכוח חוק השבות. אפשרות זו נפתחה רק כאשר בנם הבכור כבר בגר ומלאו לו 18 שנים. אז הגיעה המשפחה לישראל, אלכסיי וטטיאנה קיבלו אזרחות מיד, בנם הקטין קיבל מעמד ארעי מסוג א5 (שישודרג לאזרחות כעבור 3 שנים) – ואילו הבן הבכור נדרש לצאת מהארץ בנימוק כי אינו עומד בקריטריונים.

השגנו על החלטה אכזרית זו של משרד הפנים באמצעות ערר פנימי מנומק למטה הראשי של ראשות האוכלוסין. במסגרת ההליך הסברנו והוכחנו את הסיבות שבגינן הייתה מניעה אובייקטיבית לכל המשפחה לעלות לארץ לפני שהבן בגר וביקשנו שלאור הנסיבות יינתן לבן מעמד בישראל מטעמים הומניטריים.

במשך חודשים רשות האוכלוסין לא קיבלה כל החלטה בערר ולאחר תזכורות רבות פנינו לבית הדין לעררים. זמן קצר ביותר לאחר מכן הגיעה הבשורה – משרד הפנים העניק לבן אשרה הומניטרית מסוג ב/1 למשך שנתיים עם אפשרות לדיון (ושדרוג) בעתיד.

מדובר בהצלחה משמעותית ביותר בייחוד בשים לב לעובדה שהתיק התנהל רק כחצי שנה, בעוד הכנו את הלקוחות כי המערכה יכולה לארוך גם 3-4 שנים ולדרוש מאיתנו לפנות לערכאות משפטיות רבות.

אנו גאים בניצחון ומזכירים כי מעמד בישראל, אזרחות ישראלית, חוק השבות, אשרות בישראל, אשרות בן זוג, הסדרת מעמד לבן זוג זר, נוהל הורה קשיש, נוהל הורה חייל, בקשות הומניטריות, רישיונות ב1, א5 ועוד – אלה נושאים שבקיאים ומצויים בהם רק עורכי דין שזהו תחום התמחותם הצרה.

 
ראיונות וידאו:

ככה תקבלו אשרת שהייה לבן זוג זר

משרד הפנים מסרב לתת אשרת שהייה לבן הזוג. מה עושים?

לא הסתיים הליך הסדרת המעמד, ובן הזוג נפטר או עזב. מה עושים?

מאמרים נוספים בנושא:

הוועדה ההומניטרית לעייפה

איך משיגים אשרה לבן זוג זר של אזרח ישראלי

בית המשפט ביטל החלטה של משרד הפנים

חוק השבות ועבר פלילי

מעמד בישראל לנין של יהודי

מעמד בישראל להורה מבוגר של אזרח ישראלי

המרת דת וחוק השבות

משרד הפנים: רבת עם בת הזוג הזרה? הקשר פיקטיבי

שינוי גודל גופנים
צרו קשר
* שדות חובה