בימינו קשה להפריז בחשיבותה של עזרה משפטית איכותית בפתרון בעיות מורכבות, ואמירה זו תקפה גם ביחס לסוגיות של אזרחות ומעמד בישראל. יש לכך סיבות רבות ואלה עיקריהן:

 • המצב החוקי בישראל בעניין להסדרת מעמדם של זרים בארץ טעון שיפור רב, לשון המעטה, בכל הנוגע לנורמות הקיימות.
 • הדין והפסיקה בנושא אזרחות ומעמד בישראל משתנים ומתחדשים כל העת בקצב גבוה. מאז הקמתה של ערכאה משפטית מיוחדת בדמות בית הדין לעררים על-פי חוק הכניסה לישראל מספר פסקי הדין שמפרשים את החקיקה והנהלים הולך וגדל מדי שבוע, ורק עורכי דין מעטים, אלה שמתמחים בתחום, "מתחברים אליו" ואוהבים אותו, מקפידים לעקוב אחרי הדינמיקה שמאפיינת תחום מורכב זה.
 • רק שליטה מלאה בדין ובפסיקה בתחום של הגירה לישראל, משרד הפנים, מעמד בישראל, אחזרות ישראלית ואשרות והיכרות מעמיקה עם כל הגופים הרלוונטיים ועם הערכאות השיפוטיות (לשכות אזוריות של רשות האוכלוסין, המטה הראשי של הרשות, ראשי הדסק במטה הראשי, מנהלי תחום, ראשי ענף, האגף לתלונות הציבור, גופי ביקורת שונים בתוך ומחוץ למערכת, הוועדה הבינמשרדית לעניינים הומניטריים, הליך הערר הפנימי, בית הדין לעררים, בית המשפט לעניינים מנהליים, בית המשפט העליון) מאפשרות לעורכי דין להביא למיצוי זכויות לקוחותיהם וליישום מלא של כלל האפשרויות החוקיות והדיוניות שעומדות לרשותם.
 • עורכי דין טובים צוברים במשך שנים רבות כלים מקצועיים של חיפוש, איתור ובנייה של תשתית ראייתית מתאימה בכל מקרה ומקרה, והם מקציעים את יכולת ההצגה של הטיעונים והראיות בהתאם לצרכי כל תיק. אמירה זו נכונה ביחס לכל התמחות משפטית, ובוודאי תקפה לדיני הגירה, משרד הפנים, ויזות ומעמד בישראל.
 • לעורכי דין שמדי יום עוסקים בדיני משרד הפנים והגירה לישראל היכרות טובה עם המאפיינים הייחודיים של תפקוד גופים שונים: רשות האוכלוסין, הוועדה ההומניטרית, בתי הדין לעררים, לשכת הקשר – נתיב ועוד, והם יודעים כיצד להתנהל מולם ביעילות.
 • עורכי דין העוסקים במעמד בישראל לעתים נדרשים להפגין גם יכולות אנושיות לא מבוטלות, לתמוך בלקוחותיהם, לעודד אותם ולהעניק להם סיעו פסיכולוגי לכל דבר.

אם אתם מתלבטים בשאלה אם כדאי להסתייע בעורך דין להגירה ומעמד בישראל, מומלץ לקחת בחשבון שורה של פרמטרים, ובהם העובדה כי ישראל איננה מדינה הגירה ולכן לעתים קרובות עמדת הרשות באופן אפריורי – שלילית, מורכבות והדין והדינמיקה שמאפיינת אותו, נואנסים שמאפיינים התנגשות בין החוק והנהלים בישראל לבין דיני המדינות הזרות. עורכי דין המתמחים בתחום בדרך כלל יודעים להתגבר על משוכות אלה, ולכל הפחות מסוגלים לצפות בעיות מראש, להתריע עליהן ולבנות אסטרטגיה טובה מבעוד מועד.

אלה הם הנושאים שמעסיקים עורכי דין מומחים להגירה, אזרחות ומעמד בישראל:

 • עלייה וחוק השבות;
 • מקרים מורכבים ומסובכים של עליה: הוכחת יהדות או זיקה ליהדות, איסוף מסמכים, עבר פלילי, עבר פסיכיאטרי, גיור, המרת דת, אימוץ, אפוטרופסות, נישואין טריים ועוד;
 • הסדרת מעמד חוקי בישראל: ההליך המדורג – נישואין בין אזרחי ישראל לזרים, חיים משותפים בין אזרחי ישראל לזרים, הורי חיילים, נינים ליהודים, הורים קשישים ובודדים לאזרחי ישראל, מעמד הומניטרי, קטינים, חסויים ועוד;
 • אשרות מומחים, אשרות תלמידים, אשרות אומנים;
 • קבלת אשרות והארכת ויזות מסוגים שונים: ב2, ב1, א1, א5, רישיון לישיבת קבע ועוד;
 • סיוע בהול במקרים של סירוב כניסה לישראל;
 • הזמנת תיירים וביטול סירובים קודמים;
 • ערר פנימי וניהול הליכים בכל הערכאות: בית הדין לביקורת משמורת, בית הדין לעררים, בית המשפט לעניינים מנהליים, בית המשפט העליון.

 

 
ראיונות וידאו:

ככה תקבלו אשרת שהייה לבן זוג זר

משרד הפנים מסרב לתת אשרת שהייה לבן הזוג. מה עושים?

לא הסתיים הליך הסדרת המעמד, ובן הזוג נפטר או עזב. מה עושים?

מאמרים נוספים בנושא:

הוועדה ההומניטרית לעייפה

איך משיגים אשרה לבן זוג זר של אזרח ישראלי

בית המשפט ביטל החלטה של משרד הפנים

חוק השבות ועבר פלילי

מעמד בישראל לנין של יהודי

מעמד בישראל להורה מבוגר של אזרח ישראלי

המרת דת וחוק השבות

משרד הפנים: רבת עם בת הזוג הזרה? הקשר פיקטיבי

שינוי גודל גופנים
צרו קשר
* שדות חובה